Категории

Билтен

Годината на смртта на Рикардо Реиш Цела големина

Годината на смртта на Рикардо Реиш

Роман од Жозе Сарамаго, еКнига, на македонски. 

Превод од португалски: Наташа Сарџоска. 

Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 5 loyalty points. Your cart will total 5 points that can be converted into a voucher of 5 ден..


Купувачите кои го купиле овој наслов, купиле и:

ISBN 978-9989-59-612-4

Дополнителни содржини: Белешка за авторот 

  • Јазик: македонски
  • Формати на документи во zip-от: epub | mobi | azw3
  • Големина на zip документот (MB): 8.38

мобилна верзија