Категории

Билтен

Грејс, Тамар и Ласло убавиот Цела големина

Грејс, Тамар и Ласло убавиот

Раскази од Дебора Кеј Дејвис, еКнига, на македонски. 

Превод од англиски: Елизабета Баковска. 

Добитник на наградата „Книга на годината на Велс“ (2009)


Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 5 loyalty points. Your cart will total 5 points that can be converted into a voucher of 5 ден..


Купувачите кои го купиле овој наслов, купиле и:

ISBN 978-9989-59-585-1
фотографија на корицата: Илија Цветаноски

Дополнителни содржини:
- Био-библиографска белешка 

Дебора Кеј Дејвис постигна нешто ретко: збирка раскази во која секој расказ е завршен сам за себе... но исто така функционираат и заедно, последователно како новела. 
The Independent

„Грејс, Тамар и Ласло убавиот“ е на моменти трогателна, смешна и застрашувачка, а често и сите три истовремено. 
Western Mail

Прозата на Дебора Кеј Дејвис е економична, а сепак живописна, таа буди чувство за затекнатост од едно детство на откритија и авантури, на време што запрело. 
Belletrista

  • Јазик: македонски
  • Формати на документи во zip-от: epub | mobi | azw3
  • Големина на zip документот (MB): 3,18

Social Login


Нови наслови

» Во моментов нема нови наслови

мобилна верзија