Категории

Билтен

Книга за Уна Цела големина

Книга за Уна

Роман од Фарук Шехиќ, еКнига, на македонски.  

Превод од босански: Игор Исаковски. 

Награда Меша Селимовиќ (2011) 
Награда за литература на ЕУ (2103)
 

Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 5 loyalty points. Your cart will total 5 points that can be converted into a voucher of 5 ден..


Купувачите кои го купиле овој наслов, купиле и:

ISBN 978-9989-59-584-4

Дополнителни содржини: 
– Био-библиографска белешка
– Илустрации и корица: Александра Нина Кнежевиќ

  • Јазик: македонски
  • Формати на документи во zip-от: epub | mobi | azw3
  • Големина на zip документот (MB): 6.85

Social Login


Нови наслови

» Во моментов нема нови наслови

мобилна верзија