Категории

Билтен

Елен, Полската Глувчица и тајната Цела големина

Елен, Полската Глувчица и тајната

Роман од Марија Френсборг. Илустрации од Томас Нилсон (2013) 

Превод од шведски: Родна Русковска. 

Едиција Бушавко, книга 03

Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 20 loyalty points. Your cart will total 20 points that can be converted into a voucher of 20 ден..


Купувачите кои го купиле овој наслов, купиле и:

ISBN 978-9989-59-546-2, 13x20 см., 120 страници 
корица: мат пластифицирана 

Елен и Полската Глувчица се две суперкул девојчиња кои се и најдобри другарки, воедно и единствени членки на „Чудак-клубот“. 
Секоја среда се среќаваат во шифоњерот на татко ѝ на Полската Глувчица за да смислат каде да најдат чудак-таблети, или да најдат некој друг начин како да избегнат да станат возрасни
На една здодевна вечера за возрасни, се запознаваат со таинствената баба на Елен, Неле, која има 75 години, која им открива дека знае како можат да избегнат „да не пораснат“. 
Елен и Полската Глувчица мора да дознаат дали тоа што им го кажува Неле е вистина. 

Марија Френсборг вешто и забавно ги претставува секојдневните игри на двете будалести и независни девојчиња. 

 

мобилна верзија