Категории

Билтен

Стари мајстори (комедија) Цела големина

Стари мајстори (комедија)

Роман од Томас Бернхард, еКнига, на македонски. 

Превод од германски: Елизабета Линднер. 

„Како и „Сечење шума“ (Блесок, 2011) така и „Стари мајстори“ на Томас Бернхард изобилува со критика кон општеството, државата, власта и уметноста општо, а особено (како што навестува и самиот наслов) сликарската уметност која може да се види во Уметничко-историскиот музеј во Виена.“

Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 5 loyalty points. Your cart will total 5 points that can be converted into a voucher of 5 ден..


Купувачите кои го купиле овој наслов, купиле и:

ISBN  978-9989-59-550-9

  • Јазик: македонски
  • Формати на документи во zip-от: epub | mobi | azw3
  • Големина на zip документот (MB): 4.98

Social Login


Нови наслови

» Во моментов нема нови наслови

мобилна верзија