Категории

Билтен

Знам дека знаеш Цела големина

Знам дека знаеш

Избрана поезија од Мехмед Бегиќ, еКнига, на македонски.

Превод на македонски: Игор Исаковски.

во темнините на твојата најмрачна соба
ќе биде изградена
тајна исповедалница и слатко мачилиште

Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 5 loyalty points. Your cart will total 5 points that can be converted into a voucher of 5 ден..


Купувачите кои го купиле овој наслов, купиле и:

ISBN 9789989594731

  • Јазик: македонски
  • Формати на документи во zip-от: epub | mobi | azw3
  • Големина на zip документот (MB): 1.85

мобилна верзија