Категории

Билтен

Asphalt Dragons Цела големина

Asphalt Dragons

Избрана поезија од Рони Сомек, еКнига, на англиски.

Превод на англиски: Вивијан Идн и др.

Ноќните дождови ги мијат асфалтните змејови,
остатоци од водата собрани во барички
а во четири наутро јазикот на митот
го допира работ од тротоарот.

Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 5 loyalty points. Your cart will total 5 points that can be converted into a voucher of 5 ден..


ISBN 9789989594649

  • Јазик: англиски
  • Формати на документи во zip-от: epub | mobi | azw3
  • Големина на zip документот (MB): 1.92

Social Login


Нови наслови

» Во моментов нема нови наслови

мобилна верзија