Категории

Билтен

Сон за љубовта и смртта Цела големина

Сон за љубовта и смртта

Роман од Филип Давид, еКнига, на македонски.

Превод од српски: Катица Гароска Ацевска.

Магиската сила на речениците на Давид, во исто време едноставни и натопени со ерудиција, со многу симболика говорат за најголемите прашања: за постоењето на човекот, за љубовта, за смртта.

Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 5 loyalty points. Your cart will total 5 points that can be converted into a voucher of 5 ден..


Купувачите кои го купиле овој наслов, купиле и:

ISBN 9789989594564

  • Јазик: македонски
  • Формати на документи во zip-от: epub | mobi | azw3
  • Големина на zip документот (MB): 2.87

мобилна верзија