Категории

Билтен

Време на лаги (Табу I) Цела големина

Време на лаги (Табу I)

Роман од Сибила Петлевски, еКнига, на македонски.

Превод од хрватски: Игор Исаковски.

Годишна награда „Т-Портал“, Хрватска, 2010

Трилогијата „Табу“ им е посветена на храбрите, кои не прифаќаат да живеат во време на лаги; на луѓето кои не се плашат од слободата.

Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 5 loyalty points. Your cart will total 5 points that can be converted into a voucher of 5 ден..


Купувачите кои го купиле овој наслов, купиле и:

ISBN 9789989594540

  • Јазик: македонски
  • Формати на документи во zip-от: epub | mobi | azw3
  • Големина на zip документот (MB): 3.60

мобилна верзија