Категории

Билтен

Четворица Ирци Цела големина

Четворица Ирци

– Современи ирски раскази –
Михaл О’Конили, Падрик Бранах, Дaра О’Конejла, Алан Титли, еКнига, на македонски 

Превод од англиски: Калина Јанева

Јазичните игри со зборови не се резервирани само за ирските автори кои пишуваат на англиски туку се дел од келтската традиција која отсекогаш била полна со богати фрази и алитерации.

Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 5 loyalty points. Your cart will total 5 points that can be converted into a voucher of 5 ден..


Купувачите кои го купиле овој наслов, купиле и:

ISBN 9789989594335

  • Јазик: македонски
  • Формати на документи во zip-от: epub | mobi | azw3
  • Големина на zip документот (MB): 2.49

Social Login


Нови наслови

» Во моментов нема нови наслови

мобилна верзија