Категории

Билтен

Мојот занает Цела големина

Мојот занает

Ликовни есеи од Бојан Иванов, еКнига, на македонски. 

Овие текстови се замислени како куси колумни кои имаат за цел на читателот да му го приближат дискурсот на визуелните уметности. Д-р. Бојан Иванов тоа го прави маестрално и мајсторски: неговиот занает на ликовен критичар овде доаѓа до полн израз.

Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 5 loyalty points. Your cart will total 5 points that can be converted into a voucher of 5 ден..


Купувачите кои го купиле овој наслов, купиле и:

ISBN 9789989594250

  • Јазик: македонски
  • Формати на документи во zip-от: epub | mobi | azw3
  • Големина на zip документот (MB): 7.81

Social Login


Нови наслови

» Во моментов нема нови наслови

мобилна верзија