Категории

Билтен

Среде Цела големина

Среде

Поезија од Ристо Лазаров, еКнига, на македонски. 

награда Браќа Миладиновци, СВП, 2008  

Богата со значења, лексиката на Лазаров е раскошна и распеана.

Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 5 loyalty points. Your cart will total 5 points that can be converted into a voucher of 5 ден..


ISBN 9789989594076

  • Јазик: македонски
  • Формати на документи во zip-от: epub | mobi | azw3
  • Големина на zip документот (MB): 1.42

Social Login


Нови наслови

» Во моментов нема нови наслови

мобилна верзија