Категории

Билтен

Собирачи и ловци Цела големина

Собирачи и ловци

Избрани раскази од Томас Шапкот, еКнига, на македонски. 

Превод од англиски: Игор Исаковски.

Во оваа збирка, напишана со проста и строга проза, економична и стегната во кратки и јасни реченици, расказите се сведени скоро на ниво на вежби по креативно пишување (предметот што Шапкот го предавал).

Повеќе детали

By buying this product you can collect up to 5 loyalty points. Your cart will total 5 points that can be converted into a voucher of 5 ден..


Купувачите кои го купиле овој наслов, купиле и:

ISBN 9789989593956

  • Јазик: македонски
  • Формати на документи во zip-от: epub | mobi | azw3
  • Големина на zip документот (MB): 3.40

Social Login


Нови наслови

» Во моментов нема нови наслови

мобилна верзија